Libchavy 8.2.2015

neděle 8.2.2015

Sestava
Dušek Martin, Kunc Petr, Plocek Václav, Šťovíček Matěj, Štěpán Šimon, Gajda Michal

Výsledky a střelci
1. utkání Solnice – Jiskra Ústí nad Orlicí 1-2 branka: Gajda
2. utkání Solnice – Sokol Libchavy 3-0 branky: Gajda 2, Plocek
3. utkání Solnice – FK Česká Třebová 6-0 branky: Plocek 3, Štěpán, Gajda, Šťovíček
4. utkání Solnice – FK OEZ Letohrad 3-0 branky: Štěpán 3

V neděli 08.02.2015 jsme se zúčastnili s mladší přípravkou dalšího halového turnaje, tentokrát v Libchavách.

Na turnaj jsme odjížděli s obavami, jak celý turnaj zvládneme, protože v týdnu útočila chřipková epidemie a bohužel postihla i naše družstvo. Do Libchav s námi nemohl kvůli nemoci odjet Jakub Petera, který se nepral se soupeři na hřišti ale v posteli s teplotou. Venda Plocek utekl chřipce na poslední chvíli a řekl, že to zkusí. A tak jsme se vydali směr Libchavy, kde na nás čekali soupeři těžkého kalibru z pardubického kraje:

Sokol Libchavy
FK Česká Třebová
FK OEZ Letohrad
Jiskra Ústí nad Orlicí

V prvním zápase jsme narazili na soupeře z Ústí nad Orlicí. Po našem rozkoukávání po hale jsme prohrávali 1-0. Do druhého poločasu kluci nastoupili s odhodláním, že s výsledkem něco udělají a stalo se. Po samostatném uniku Michala Gajdy jsme srovnali na 1-1. Bohužel štěstí se k nám v tomto zápase obrátilo zády, 30 vteřin před koncem jsem dostali gól na 2-1 a prohráli jsme.
   V dalším zápase jsme nastoupili proti domácím Libchavám. Kluci již byli kluci rozkoukaní a připraveni utrhnout první vítězství na tomto turnaji na svoji stranu. A podařilo se! Výhra 3-0 byla naprosto zasloužená. Musím vyzdvihnout výkon Péti Kunce, který svoji hlavou zabránil jasnému gólu za stavu 1-0. Svůj první gól na zimních turnajích vstřelil Matěj Šťovíček.
   V dalším zápase jsme šli na Českou Třebovou a tady to byla jednoznačná výhra. Kluci již začali naplno hrát svoji hru, kde byly krásné kombinace zakončené góly. Výhra v poměru 6-0 byla naprosto zasloužená.
   Do posledního zápasu jsem nastoupili proti Letohradu a kluci věděli, že když vyhrají, druhé místo jim již nikdo nevezme. A podle toho také začali hrát. Zde se střelecky probudil Šimon Štěpán a svými třemi góly rozhodl o výsledku - vyhráli jsme 3-0.
   A čekali jsme, zda opravdu skončíme druzí. To se nakonec potvrdilo a zaslouženě vezeme do Solnice krásné druhé místo!
Jelikož máme v družstvu hodně střelců, musel následovat rozstřel o nejlepšího střelce turnaje za účasti čtyř gólových střelců ze Solnice (Plocek, Štěpán, Gajda) a jednoho domácího střelce z Libchav.
   Kopaly se dvě penalty. Kdo víckrát uspěje, bude vítězem. Jediný, kdo proměnil obě penalty, byl solnický Michal Gajda a stal se tak nejlepším střelcem turnaje!!!
   Nejužitečnějším hráčem Solnice se stal Václav Plocek.
   Opravdu musím kluky pochválit za perfektní přístup k turnaji, k výkonům, ale i k celkovému chování na turnaji. Rodičům děkuji za dopravu a fandění při zápasech.

kompletní fotogalerie: gajdafotbal.rajce.idnes.cz/8._2._2015_Libchavy_-_mladsi_pripravka/