13.01.2018 Rychnov n. Kn.

V sobotu 13.01.2018 jsme se zúčastnili prvního kola zimní halové ligy mladší přípravky, celkově budou odehrána tři kola. V prvním kole nás čekali v rychnovské hale následující soupeři: Týniště nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Doudleby nad Orlicí a Okresní výběr dívky 2008, hrálo se každý s každým, 1x15 minut.

Sestava: Hlavsa Štěpán, Zimmer Daniel, Kunc Petr, Fajstauer Jáchym, Malý Jiří, Brož Sebastian, Strnad Sebastian, Trnka Tomáš, Kodytek Jan

SK Solnice – Týniště                    3-0   Branky: Strnad 2x, Malý

SK Solnice - Kostelec                  6-2   Branky : Trnka 2x, Strnad, Malý, Kodytek, Kunc

SK Solnice – Doudleby               1-2   Branky : Strnad

SK Solnice – OV dívky 2008       6-0  Branky : Strnad 3x, Fajstauer 2x, Brož

Ve všech zápasech jsme jednoznačně dominovali v kombinaci, ve hře jeden na jednoho i ve hře brankáře, kde všichni mohli vidět rozdíl ve hře brankáře oproti jiným celkům, i přes jednu prohru na turnaji (i v tomto zápase jsme byli lepším týmem). Situace řešíme fotbalově a tentokrát se nám nepodařilo dvakrát  dobře rozehrát a dostali jsme dva góly - vůbec ničemu to nevadí, nechceme po klucích aby se míčů zbavovali, ale chceme aby něco vymysleli, no a prostě po každé to nevyjde, to nám vůbec nevadí, kluci na palubovce jednoznačně i v tomto utkání ukazovali svoji sílu na míči kde jsme ukazovali dosti kliček i krásné fotbalové momenty. Bohužel jediné co mně vadí je,že hráči v osmi letech musí házet úplně perfektně autové vhazování, rozhodčí svoji necitlivostí – (k ostatním verdiktům se nechci vyjadřovat) řeší pouze to, aby se dobře házely auty – no a já myslel, že fotbal se hraje nohama, teda alespoň doteď jsem si to myslel  – nevím, nikdo neřeší kdo kolik udělá kliček, přihrávek atd., ale pouze to, že se musí dobře hodit aut, tzn., že když se to nepovede napoprvé, tak rozhodčí hráče vrátí a začne mu vysvětlovat, že špatně hodil aut a jelikož je to několikrát za zápas, který se hraje 15 minut, tak zjistíte, že se celkově hraje zápas 11 minut – není to na škodu? učíme přeci kluky pracovat hlavně nohama – na správnost provedení autu mají ještě hodně času. Pro všechny kluky jednoznačná pochvala za přístup a dobře odehraný turnaj.

Rodičům děkuji za fandění a dopravu na turnaj.